30-31 жовтня 2024 року відбулась ХІV Міжнародну науково-практична конференція «Безпека життєдіяльності, екологія і охорона здоров’я дітей і молоді ХХІ сторіччя: сучасний стан, проблеми та перспективи»
30-31 жовтня 2024 року на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі було проведено ХІV Міжнародну науково-практичну конференцію «Безпека життєдіяльності, екологія і охорона здоров’я дітей і молоді ХХІ сторіччя: сучасний стан, проблеми та перспективи».
Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Czech University of Life Sciences Prague (CZU, Czech Republic), Європейська асоціація наук з безпеки (Польща), Міжнародна академія безпеки життєдіяльності, ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН України», а також Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Київської області.
Наукові напрями роботи конференції:
- психосоматичне здоров’я українців у сучасних умовах повномасштабної російської воєнної агресії;
- екологічні ризики і небезпеки в умовах воєнного часу;
- психолого-педагогічні аспекти безпеки життєдіяльності та охорони здоров’я дітей і молоді;
- соціальні небезпеки в контексті викликів сучасності;
- інформаційні небезпеки та їх вплив на психосоматичне здоров’я учнівської та студентської молоді;
- медико-біологічні аспекти безпеки життєдіяльності дітей та підлітків;
- реалізація наступності дошкільної, початкової, середньої і вищої ланок освіти в забезпеченні здоров’я дітей, підлітків і молоді;
- формування здоров’язбережувальної компетентності в майбутніх вихователів, учителів та психологів;
- здоров’язбережувальний супровід організації освітнього процесу в закладах загальної середньої та вищої освіти;
- ефективність впровадження здоров’язбережувальних технологій в освітніх закладах.
У роботі конференції взяли участь співробітники ДУ «ІГЗ НАМНУ», зокрема кандидат медичних наук, старший дослідник, провідний науковий співробітник лабораторії соціальних детермінант здоров’я населення Станкевич Тетяна Валеріївна виступила з доповіддю «Впровадження інструментів психологічної підтримки у навчальний процес школярів».
У доповіді було наголошено на важливості інтеграції психологічної підтримки в освітній процес, особливо в умовах зростаючого емоційного навантаження на учнів під час війни. З метою збереження психічного здоров’я школярів необхідно створювати безпечне та підтримуюче навчальне середовище, впроваджувати інструменти для подолання стресу та розвитку емоційної стійкості, що стане основою для формування психічної стійкості та адаптації в умовах сучасних викликів.
ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»
(дата опублікування на сайті 31 жовтня 2024 р.)