Послуги лабораторії гігієни грунту та відходів

Атестат про акредитацію лабораторії гігієни грунту та відходів (завантажити документ)

ОСНОВНІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ ЛАБОРАТОРІЇ ГІГІЄНИ ГРУНТУ ТА ВІДХОДІВ

  1. 1. Проведення та медико-санітарна оцінка токсиколого-гігієнічних та медико-біологічних досліджень щодо класифікації різних видів відходів (побутових та промислових, у тому числі сільськогосподарських) – віднесення відходів до небезпечних або до відходів, що не є небезпечними відповідно до Національного переліку відходів і Порядку класифікації відходів з урахуванням переліку властивостей, що роблять відходи небезпечними за 15-ма ознаками небезпеки та 4-ма класами небезпеки за кожною ознакою впливу на здоров’я людини, що відповідає Закону України «Про управління відходами» та Постанові КМУ № 1102 від 20.10.2023 року «Про затвердження Порядку класифікації відходів та Національного переліку відходів»
    • на підставі аналізів результатів досліджень вмісту хімічних речовин у відходах з оцінкою гострих та хронічних впливів при різних шляхах надходження до організму людини визначення класів небезпеки та категорій небезпеки за кодами позначення небезпечного впливу в межах кожного класу – за ознаками: вибухонебезпечні, окислювальні, легкозаймисті, подразнювальні, токсичні для окремих органів-мішеней (ВТОМ) та/або токсичні при аспірації при одноразовому або багаторазових впливах, прояви гострої токсичності, канцерогенні властивості, роз’їдаючі шкіру, інфікуючі, токсичні для репродуктивної функції людини, мутагенні, здатність до виділення гостро токсичних газів, при контакті з водою або з кислотами, сенсибілізуючі, екотоксичні, вибухові або потенційно вибухові властивості;
    • розроблення та надання науково обґрунтованих рекомендацій для подальшого управління усіма видами відходів включно з побутовими.
  2. Медико-санітарна оцінка з проведенням досліджень RDF-палива та інших видів альтернативного палива.
  3. Проведення інструментальних досліджень стану хімічного забруднення ґрунту;
    • відбір та аналіз проб ґрунту з метою визначення концентрацій хімічних речовин у ґрунті.
  4. Проведення біологічних досліджень проб ґрунту (на вміст яєць геогельмінтів);
    • відбір та мікробіологічні дослідження проб ґрунту.
  5. Проведення досліджень в санітарно-захисних зонах підприємств з метою визначення можливого використання цих земель для сільськогосподарської діяльності або розвитку та розташування підприємств іншого профілю.
  6. проведення інструментальних досліджень стану хімічного та біологічного (гельмінтологічного) забруднення ґрунтів, стічних вод, в тому числі сільськогосподарського виробництва та підприємств з перероблювання сільськогосподарської продукції;
    • відбір та аналіз проб з метою визначення концентрацій хімічних речовин у зазначених середовищах.
  7. Проведення інструментальних досліджень стану хімічного та біологічного (гельмінтологічного) забруднення стічних вод господарсько-побутових та промислових (незалежно від профілю підприємств), осадів та фільтратів:
    • відбір та аналіз проб з метою визначення концентрацій хімічних речовин у зазначених середовищах (осади, стічні води, фільтрати).
  8. Проведення інструментальних досліджень вмісту сполук важких металів у наданих пробах атмосферного повітря:
    • аналіз наданих проб з метою визначення концентрацій хімічних речовин (сполук важких металів) в атмосферному повітрі.
  9. Наукова оцінка матеріалів обґрунтування встановлення чи зміни розміру санітарно-захисної зони підприємств різного профілю та потужності на відповідність вимогам медико-санітарних правил щодо безпеки середовища життєдіяльності та санітарно-епідеміологічного добробуту населення.
  10. Наукове обґрунтування рекультиваційних заходів з метою відновлення техногенно порушених ґрунтів.
  11. Медико-санітарна оцінка нормативної документації з проведенням досліджень добрив (органічних, органо-мінеральних, комплексних органічних біомас та ґрунтосумішей).
  12. Медико-санітарна оцінка технологій та технічних рішень, які застосовуються для одержання чистого карбону при поводженні з комунальними та сільськогосподарськими осадами.
  13. Медико-санітарна оцінка діяльності підприємств – суб’єктів господарювання у сфері управління відходами.
  14. Розроблення методично-інструктивної документації в галузі гігієни та санітарної охорони ґрунту, управління відходами, проведенні робіт з фумігації.
  15. Медико-санітарна оцінка нормативно-технічної та методично-інструктивної документації (технологічні регламенти, технологічні інструкції, технічні умови та зміни до них, технологічні (робочі карти тощо) в галузі гігієни та санітарної охорони ґрунту.
  16. Проведення практичних наукових досліджень та напрацювання теоретичних засад для розроблення медико-екологічних програм охорони громадського здоров’я в частині захисту ґрунтів, у тому числі на територіях, постраждалих внаслідок бойових дій, післявоєнне відновлення ґрунтів та управління відходами, утвореними внаслідок цих дій.
  17. Надання консультативної допомоги та наукового супроводу з питань управління відходами в частині класифікації відходів з визначенням класу їх небезпеки, організації санітарно-захисних зон для підприємств зі складними комплексними виробничими процесами або такими, що не визначені в санітарній класифікації виробництв ДСП 173-96.

За консультаціями з вищевказаних питань звертатися за телефонами:

  • +380(44) 292 14 25 – завідувач лабораторії, д.мед.н. Станкевич Валерій Васильович
  • +380(44) 292 14 58 – пров. н. с., к.біол.н. Какура Ірина Валентинівна; с. н. с., к. мед. н. Коваль Наталія Михайлівна.