Спільні з Київводоканал випробування можливості використання пиловидного активованого вугілля у водопідготовці
У серпні 2024 року відбулося масивне забруднення річки Сейм (ліва притока річки Десна) у Сумській та Чернігівській областях та річки Десна у Чернігівській області в результаті скидання в р. Сейм на території Курської області Росії висококонцентрованих за вмістом органічних сполук промислових стічних вод.
Погіршення якості води річки Десна, яка є основним джерелом водопостачання м. Києва (забезпечує близько 70 % населення столиці), може негативно вплинути на технологічний процес водопідготовки, що призведе до необхідності застосування додаткових реагентів на Деснянському водопроводі м. Києва.
З метою ліквідації можливих наслідків забруднення річки Десна та доведення показників якості питної води до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 Київводоканалом було проведено випробування можливості використання у водопідготовці пиловидного активованого вугілля (ПАВ), марок Silcarbon CW 20 і TH 90-6 та Norit SA Super і W 35. Оцінку щодо використання ПАВ для усунення можливих наслідків забруднення річки Десна і доведення показників якості питної води до вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 за пропозицією Київводоканалу було проведено фахівцями лабораторії гігієни природних, питних вод ДУ «ІГЗ НАМНУ». На підставі аналізу матеріалів випробувань було зроблено висновок, що використання активованого вугілля в технології обробки вихідної води (разом з коагулянтом та хлором) є ефективним заходом щодо видалення з води неприємних запахів та доведення якості питної води до нормативних значень, та надано відповідні рекомендації з оптимізації процесу обробки води ПАВ.
Зав. лабораторії гігієни природних, питних вод,
проф., доктор мед. наук
В’ячеслав Олександрович ПРОКОПОВ
(дата опублікування на сайті 9 жовтня 2024 р.)