28 травня 2024 року відбулось чергове засідання Вченої ради ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»
Проводила засідання заступник голови вченої ради Установи, д.мед.н, професор Олена Турос.
Перш за все, Олена Турос оголосила приємну новину – за результатами конкурсу Президія НАМНУ відзначила НДР «Наукове обґрунтування оптимальних обсягів рухової активності дітей молодшого шкільного віку» як кращу, яка була виконана у 2022 році. Це визнання високого професіоналізму науковців Інституту, їх здатності до розв’язування актуальних питань сьогодення на рівні сучасних стандартів світової науки. Визнання НАМНУ підкреслює значущість профілактичного напряму медичної науки та зміцнює науковий авторитет Інституту громадського здоров’я. Головуюча поздоровила колектив лабораторії соціальних детермінант здоров’я населення Інституту та вручила відзнаку керівнику лабораторії Гозак Світлані Вікторівні Диплом Академії медичних наук України.
Відповідно до порядку денного відбулися збори колективу наукових працівників для обрання нового складу Вченої ради Інституту. На зборах були присутні 98 наукових працівників Інститут, всього в Інституті працюють на даний час 131 науковий працівник.
Головуюча на засіданні поінформувала наукових працівників про необхідність обрання нового складу Вченої ради відповідно до «Положення про Вчену Раду ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М.Марзєєва НАМН України», затвердженого Вченою радою Інституту 30.01.2018 р. та Статуту Інституту. Відповідно до цих документів за наказом директора установи до складу Вченої ради Інституту на 2024-2027 рр. входять співробітники, які мають бути членами Вченої Ради за посадою: директор ДУ «ІГЗ ім. О.М.Марзєєва НАМН України» член.-кор. НАМНУ д.мед.н., проф. Полька Надія Степанівна; заступник директора з наукової роботи д.мед.н., проф. Турос Олена Ігорівна та учений секретар ДУ «ІГЗ ім. О.М.Марзєєва НАМН України» к.мед.н., ст.досл. Станкевич Тетяна Валеріївна. Також, до складу вченої ради мають входити Голова профспілкового комітету Платонова Аліна Георгіївна та Голова ради молодих вчених Інституту Царенок Тетяна Василівна. Решта складу Вченої ради мають обиратися таємним голосуванням. Список кандидатів був наданий заздалегідь для попереднього обговорення. Після обговорення на зборах колективу наукових працівників, список кандидатів, шляхом відкритого голосування, був прийняти більшістю голосів для подальшого проведення таємного голосування.
Учений секретар Інституту Станкевич Т.В. пояснила правила та порядок проведення таємного голосування.
Для проведення таємного голосування одноголосно була обрана лічильна комісія у складі: Голова — д.мед.н. Бабій В.Ф.; члени комісії: к.мед.н. Коваль Н.М., Новохацька С.М., к.мед.н. Парац А.М., Цицирук В.С. Лічильна комісія видала науковцям під розпис бюлетені для голосування та відбулося таємне голосування за кандидатів до складу Вченої ради Інституту.
Після проведення таємного голосування головуюча надала слово голові лічильної комісії Бабію В.Ф. для оголошення результатів голосування.
Голова лічильної комісії доповів, що для проведення таємного голосування було роздано 98 бюлетенів, виявлено бюлетенів в урнах – 98 бюлетенів, недійсних бюлетенів не виявлено. За результатами таємного голосування обраними до складу Вченої ради вважаються 28 провідних наукових співробітників Інституту.
Протокол лічильної комісії був прийнятий та одноголосно затверджений колективом наукових працівників Інституту.
Після цього відбулося засідання обраної Вченої ради для виборів голови Вченої ради, його заступників та секретаря. Для проведення таємного голосування була обрана лічильна комісія у складі: Голова — д.мед.н. Гозак С.В., члени комісії: д.б.н. Бузинний М.Г., к.б.н. Давиденко Г.М. Після проведення таємного голосування голова лічильної комісії доповіла, що для проведення таємного голосування було роздано 26 бюлетеня, виявлено бюлетенів в урні – 26 бюлетенів, недійсних бюлетенів не виявлено. За результатами таємного голосування обраний керівний склад Вченої ради: Голова – чл.-кор. НАМНУ, д.мед.н., проф. Полька Н.С., заступники голови Вченої ради – д.мед.н., проф. Турос О.І., д.мед.н., проф. Черниченко І. О., секретар Вченої ради – к.мед.н., ст.д. Станкевич Т.В. Протокол лічильної комісії був прийнятий та одноголосно затверджений членами Вченої ради.
Відповідно до порядку денного була заслухана доповідь зав. відділу освітньо-наукової діяльності Русакової Л.Т. щодо оновленого Положення про оцінку заходів безперервного професійного розвитку на ознаки академічної доброчесності та дотримання принципів доказової медицини у Державній установі «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва Національної академії медичних наук України». Після обговорення та відкритого голосування одноголосно ухвалили рішення: Затвердити оновлене Положення про оцінку заходів безперервного професійного розвитку на ознаки академічної доброчесності та дотримання принципів доказової медицини у Державній установі «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва Національної академії медичних наук України».
На засіданні Вченої ради також були розглянуті питання про організацію вступу до аспірантури у 2024 році. Завідувач відділу освітньо-наукової діяльності Русакова Л.Т. доповіла про зміни у нормативно-правових актах щодо приймання та навчання в аспірантурі, представила: оновлені правила прийому до аспірантури ДУ «ІГЗ НАМНУ», приймальну, апеляційну та предметні комісії ДУ «ІГЗ НАМНУ», навчальний план для заочної форми навчання в аспірантурі; також окреслила ряд питань, які потребують вирішення найближчим часом. Після обговорення та відкритого голосування одноголосно ухвалили рішення: затвердити Правила прийому до аспірантури ДУ «ІГЗ НАМНУ»; затвердити склад приймальної, апеляційної та предметних комісій ДУ «ІГЗ НАМНУ».
У зв’язку із великою кількістю запитів щодо санітарно-епідеміологічної оцінки відкритих водойм, що пов’язане зі зростаючими екологічними загрозами на деокупованих територіях та територіях прилеглих до бойових дій, адміністрація звернулася до Вченої ради Інституту з пропозицією створення нового наукового підрозділу, завданням якого планується науковий супровід та наукове обґрунтування розв’язання питань хімічної та біологічної безпеки поверхневих вод. Після обговорення та відкритого голосування більшістю голосів ухвалили рішення про створення нового наукового підрозділу Інституту.
Низько вклоняємося, висловлюємо глибоку шану і подяку захисникам України, які захищають всіх нас даючи можливість працювати на благо України!
Слава Україні! Героям слава!