27 червня 2024 року відбулось чергове засідання Вченої ради ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»
Проводила засідання Голова вченої ради Установи, чл.-кор.НАМНУ, д.мед.н., проф. Полька Н.С.
Згідно з порядком денним були розглянуті питання та заслухані доповіді:
– наукового редактора журналу «Довкілля і здоров’я», д.мед.н., проф., Черниченко І.О. щодо готовності матеріалів чергового випуску журналу. Після відкритого голосування одноголосно ухвалили рішення: Затвердити до друку черговий випуск журналу «Довкілля і здоров’я»
– к.б.н., пров. н. с. лабораторії біоцидів і токсикології ДУ «ІГЗ ім. О.М. Марзєєва НАМН України» Башинську В.В., яка доповіла про проєкт ініціативної науково-дослідної роботи за темою „Дослідження генетичної схильності до вживання психоактивних речовин (ПАР) серед населення України” (1 рік виконання). Мета дослідження – виявлення генетичних маркерів розвитку залежностей від психоактивних речовин (ПАР) – куріння, алкоголю, опіатів, стимуляторів та полізалежності. Башинська В.В. докладно висвітлила актуальність, етапи виконання запланованої НДР, а також очікувані результати та форми впровадження проєкту. Заслухавши матеріали щодо проєкту та врахувавши актуальність теми, наукову новизну та практичну значущість, позитивні відгуки рецензентів на проєкт НДР після обговорення та відкритого голосування одноголосно ухвалили рішення: затвердити проєкт ініціативної НДР „Дослідження генетичної схильності до вживання психоактивних речовин (ПАР) серед населення України”.
– голову Конкурсної комісії по заміщенню вакантних посад ДУ «ІГЗ НАМНУ», д.мед.н., проф. Турос О.І. про результати конкурсу на заміщення вакантних посад, який був оголошений 01.05.2024р. 29.05.2024р. надійшла заява від к.мед.н., доцента Гаркавого С.С. про бажання участі у конкурсі на заміщення вакантної наукової посади завідувача лабораторії біоцидів і токсикології. За кваліфікаційними вимогами Гаркавий С.С. повністю відповідає вакантній посаді. 19.06.2024р. на своєму засіданні Конкурсна комісія по заміщенню вакантних посад Інституту за результатами опрацювання поданих документів і співбесіди провела оцінку професійного рівня претендента та шляхом таємного голосування одноголосно прийняла рішення ухвалити кандидатуру Гаркавого С.С. на заміщення вакантної посади завідувача лабораторії біоцидів і токсикології Інституту. Всі етапи проведення конкурсу були висвітлені на сайті Інституту. Після відкритого голосування Вчена рада одноголосно ухвалила рішення: затвердити кандидату Гаркавого С.С. на посаду завідувача лабораторії біоцидів і токсикології Інституту.
Також на засіданні вченої ради Інституту були розглянуті:
– основний зміст монографії «Математичне оброблення та аналіз медико-біологічних даних». 3-тє видання. (доповнене і перероблене), 450 с. Автор – д.б.н., проф. Антомонов М.Ю. Книга призначена для фахівців медичного та біологічного профілю. В доступному вигляді подано основні математичні методи аналізу результатів досліджень. Наведено приклади оброблення експериментальних, клінічних та епідеміологічних даних. Рецензенти: Н.С. Полька – чл.-кор. АМН України, д. мед. Н., проф., директор ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва Національної академії медичних наук України»; О.С. Коваленко – доктор медичних наук, професор, завідувач відділу медичних інформаційних технологій Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем НАН України та МОН України. Представлена монографія схвалена одноголосно і рекомендована до друку.
– основний зміст монографії “Збереження та зміцнення ментального (психічного) здоров’я українців – запорука стійкого розвитку громадянського суспільства». Автори – к.мед.н., доцент Чорна В.В., д.мед.н., професор Махнюк В.М. У книзі розкривається започаткована авторами за аналогією європейського досвіду Модель екопсихосоціальної, середовищної психіатрії щодо збереження та зміцнення психічного здоров’я населення шляхом надання медичної допомоги на різних рівнях медичної допомоги – спочатку на рівні первинної ланки охорони здоров’я – амбулаторій силами сімейних лікарів, медичних сестер, психологів, соціальних працівників за місцем його проживання, тобто в родинному оточенні, а в складних випадках – на вторинному та третинному рівнях – психіатрами, невропатологами іншими фахівцями. Книга буде корисною для використання повсякденній діяльності не тільки науковців, спеціалістів, психологів, лікарів-психотерапевтів, психіатрів, практичних лікарів медико-профілактичного профілю, спеціалістів територіальних управлінь Держспоживслужби, студентів закладів вищої медичної освіти, але й для викладачів будівельних вишів, фахівців проєктних організацій, органів виконавчої влади та територіальних громад. Рецензенти: Гаркавий С.І. – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри комунальної гігієни та екології людини з курсом вікової гігієни Національного медичного університету імені О.О. Богомольця; Думанський В.Ю. – доктор медичних наук, завідувач лабораторії безпеки фізичних факторів ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України». Представлена монографія схвалена одноголосно і рекомендована до друку.
– основний зміст наукової розробки «Програма комплексного відновлення регіонів та окремих територіальних громад за секторальною пріоритезацією в умовах воєнного стану та у повоєнний період як складова національної безпеки України». Установи розробники: ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»; ДП «Національний інститут розвитку інфраструктури»; Київський медичний університет; Державний податковий університет; Фізична особа – архітектор Лавро Ю.К. Укладачі: Д.мед.н., професор Махнюк В.М., Д.мед.н. Петриченко О.О., Махнюк В.В., К.е.н., доцент Безуглий А.О., к.ю.н. Коврига С.В., к.б.н. Могильний С.М., к.б.н. Павленко Н.П., Потій О.О., Мельниченко С.О., к.б.н. доцент Шпак І.І., Лавро Ю.К. Рецензенти: Гаркавий С.І. – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри комунальної гігієни та екології людини з курсом вікової гігієни Національного медичного університету імені О.О. Богомольця; Думанський В.Ю. – доктор медичних наук, завідувач лабораторії безпеки фізичних факторів ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України». У науковій розробці визначені найактуальніші проблемні питання, які потребують вирішення на рівні регіонів та територіальних громад: розробка новітньої містобудівної документації, що стосується питання проєктування і будівництва захисних споруд цивільного захисту з прив’язкою до генеральних планів населеного пункту, детальних планів територій, комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади з урахуванням міжнародного досвіду для збереження та зміцнення здоров’я населення України. Пропонується для впровадження в роботу: фахівців органів виконавчої влади й територіальних громад, фахівців проєктних, експертних організацій Мінінфраструктури, системи громадського здоров’я України, регіональних ДУ «Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України», територіальних органів Держпродспоживслужби, практичних лікарів – гігієністів, екологів. Наукова розробка схвалена одноголосно і рекомендовано до друку.
Згідно з порядком денним також заслухали т.в.о. зав. освітньо-наукового відділу к.б.н. Давиденко Г.М.щодо основного змісту Правил прийому до аспірантури у 2024 році та Програм вступних іспитів. Правила прийому до аспірантури ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» для здобуття ступеня доктора філософії у 2024 році розроблено Приймальною комісією відповідно до чинного законодавства України. Організацію прийому вступників до аспірантури ДУ «ІГЗ НАМНУ» здійснює Приймальна комісія, склад якої затверджується наказом директора Інституту, який є її головою. Усі питання, пов’язані з прийомом до аспірантури, обговорюються та схвалюються на засіданнях Приймальної комісії. Після розгляду наданих матеріалів зауважень та пропозицій не поступило. Після відкритого голосування Вчена рада одноголосно ухвалила рішення: Затвердити правила прийому до аспірантури у 2024 році та програми вступних іспитів з дисциплін: “Медицина”, “Громадське здоров’я, “Екологія/медичні аспекти”. Затверджені вченою радою Інституту правила прийому та програми вступних іспитів будуть розміщені на офіційному сайті Інституту у розділі «Підготовка наукових кадрів».
Низько вклоняємося, висловлюємо глибоку шану і подяку захисникам України, які захищають всіх нас даючи можливість працювати на благо України!
Слава Україні! Героям слава!