26 листопада 2024 року відбулось чергове засідання Вченої ради ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»
Проводила засідання заступник Голови вченої ради Установи, д.мед.н., проф. Турос О.І.
Згідно з порядком денним були розглянуті питання та заслухані доповіді:
– доповідь голови комісії по перевірці ходу виконання науково-дослідних робіт науковими підрозділами Інституту д.мед.н., проф. Турос О.І. Комісією з 17 по 25 вересня 2024 р. проведено перевірку ходу виконання 5 НДР. Під час перевірки увага зверталась на виконання: технічного завдання до наукової роботи, дотримання календарного плану, наявність та якість оформлення первинної документації згідно з вимогами діловодства, стан засобів вимірювальної техніки, наявність нормативних та інформаційно-методичних розробок, підтвердження висвітлення отриманих результатів в інформаційному просторі (публікаційні матеріали, виступи на конференціях, проведення тематичних заходів). Результати перевірки засвідчують, що розглянуті НДР виконуються на високому науково-методичному рівні, згідно з затвердженими технічними завданнями з дотриманням календарного плану, результати впроваджуються в практику з виданням проєктів нормативних документів та інформаційно-методичних розробок. За результатами перевірки комісія надала рекомендації. Після відкритого голосування Вчена рада одноголосно ухвалила рішення: прийняти звіт комісії по перевірці ходу виконання науково-дослідних робіт науковими підрозділами Інституту та всім виконавцям НДР взяти до уваги рекомендації комісії:
– доповідь зав. науково-координ. відділом, к.мед.н. Рудницької О.П. щодо впровадження в практику охорони здоров’я результатів НДР. Рудницька О.П. представила ґрунтовний аналіз розробок, нововведень та впроваджень результатів науково-дослідних робіт підрозділами Інституту. Також доповідач окреслила проблеми та запропонувала заходи для своєчасного впровадження нововведень в практику охорони здоров’я та звітування у НАМНУ про наукову діяльність Інституту за рік. Після відкритого голосування Вчена рада одноголосно ухвалила рішення: прийняти звіт зав. науково-координ. відділом, к.мед.н. Рудницької О.П. та всім виконавцям НДР взяти до уваги рекомендації науково-координаційного відділу;
– доповідь зав. лабораторії безпеки життєдіяльності дитячого населення д.мед.н., с.н.с. Платонової А.Г. щодо перспективного розвитку наукового підрозділу Інституту. Зокрема, Платонова А.Г. зазначила, що 22 листопада виповнилося 75 років з моменту започаткування наукового напрямку з гігієни дитинства в нашій установі. Доповідач зосередилася на історичних аспектах розбудови наукової проблематики з даного напряму та окреслила сучасні проблеми роботи лабораторії безпеки життєдіяльності дитячого населення. Після обговорення та відкритого голосування Вчена рада одноголосно ухвалила рішення:взяти до відома інформацію щодо перспективного розвитку лабораторії безпеки життєдіяльності дитячого населення;
– доповідь зав. лабораторії санітарної мікробіології та дезінфектології д.мед.н., проф. Сурмашевої О.В. про участь Інституту у програмі глобального лабораторного лідерства в Україні. Враховуючи значний розвиток лабораторної медицини в Україні, все більш актуальним стає питання лабораторної біобезпеки та біозахисту, оцінки ризиків та управління біологічними небезпеками. Професор Сурмашева О.В. розповіла про мету та форми реалізації міжнародної програмиGLLP, в якій вона була залучена в якості ментора-консультанта, а також про перспективи подальшої участі. Після відкритого голосування Вчена рада одноголосно ухвалила рішення: подовжити участь Інституту у програмі глобального лабораторного лідерства в Україні.
На засіданні вченої ради Інституту було розглянуте питання перегляду та затвердження складу профільних секцій Вченої ради ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ». З метою вдосконалення науково-організаційної діяльності Інституту, підвищення ефективності розгляду і контролю за виконанням НДР, забезпечення кваліфікованої підготовки питань для розгляду на Вченій раді Інституту в установі існують постійно діючі профільні секції Вченої ради. Після обговорення та відкритого голосування Вчена рада одноголосно ухвалила рішення: Затвердити склад профільних секцій Вченої ради ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ».
Зі складом секцій можна ознайомитись на сайті Інституту https://health.gov.ua/structure/academic-council/academic-council-sections/.
Також на засіданні були заслухані виступи завідувачів лабораторій, колективи яких розробили новітні технології для впровадження у сфері громадського здоров’я. Зав.лабораторії соціальних детермінант здоров’я населення д.мед.н., с.н.с. Гозак С.В. доповіла про Технологію використання рекомендацій щодо оздоровчої рухової активності дітей шкільного віку, Технологію використання шкали RCADS-P-25 для оцінки симптомів тривоги й депресії у дітей 8-18 років в українській популяції, Технологію оцінки індивідуального ризику формування ментальних порушень у дітей 7-17 років під час соціальних загроз або карантинних заходів ; зав. лабораторії якості повітря д.мед.н., проф. Турос О.І. доповіла про Технологію оцінки впливу на здоров’я населення забруднення атмосферного повітря озоном в сельбищних зонах та Технологію оцінки впливу на здоров’я людини забруднення РМ10, РМ2.5 в приземному шарі атмосфери сельбищних територій; старший науковий співробітник лабораторії контролю якості і безпеки продукції к.біол.н. Кузнєцова О.М. доповіла про технології Виявлення дієтичних добавок з підозрою на наявність незадекларованих активних фармацевтичних інгредієнтів або їх аналогів та Покращення психоемоційного і фізичного стану військовослужбовців і цивільного населення в умовах воєнного стану та на етапі післявоєнного відновлення країни шляхом збагачення організму необхідними нутрієнтами; зав. лабораторії санітарної мікробіології та дезінфектології д.мед.н., проф. Сурмашева О.В. доповіла про Технологію профілактичних заходів з покращення стану повітря житлових і громадських приміщень, в тому числі укриттів, щодо вмісту плісеневих грибів. Представлені технології були одноголосно схвалені та рекомендовані для реєстрації в державному реєстрі технологій, що створені чи придбані за бюджетні кошти або створені чи придбані підприємствами державної форми власності.
Низько вклоняємося, висловлюємо глибоку шану і подяку захисникам України, які захищають всіх нас даючи можливість працювати на благо України!
Слава Україні! Героям слава!