23 квітня 2025 року відбулось чергове засідання Вченої ради ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»
Проводила засідання заступник голови вченої ради Установи, д.мед.н., професор Олена Турос.
Згідно з порядком денним були розглянуті питання та заслухані доповіді:
– Щодо розгляду та затвердження конкурсних проєктів науково-дослідних робіт зі строком виконання 2026-2028 рр. з метою подання їх на конкурс НАМН України.
– д.б.н., старшого наукового співробітника, зав. лабораторії безпеки поверхневих вод «ІГЗ ім. О.М. Марзєєва НАМН України» Зоріної О.В., яка доповіла про проєкт прикладної науково-дослідної роботи (НДР) за темою «Наукове обґрунтування медико-санітарних заходів у разі рекреаційного використання поверхневих вод України в сучасних умовах» (3 роки виконання), що пропонується на конкурс НАМН України. Зоріна О.В. докладно висвітлила актуальність, мету, етапи виконання запланованої НДР, а також очікувані результати та форми впровадження проєкту. Заслухавши матеріали щодо оцінки проєкту та врахувавши актуальність теми, наукову новизну та практичну значущість, позитивні відгуки на проєкт НДР після обговорення та відкритого голосування більшістю голосів ухвалили рішення: проєкт прикладної НДР «Наукове обґрунтування медико-санітарних заходів у разі рекреаційного використання поверхневих вод України в сучасних умовах» рекомендувати на конкурс проєктів науково-дослідних робіт Президії Національної академії медичних наук України з терміном виконання 2026-2028 рр.

– д. мед. наук, проф., зав. лабораторії гігієни планування та забудови населених місць Махнюк В.М., яка доповіла про проєкт прикладної науково-дослідної роботи (НДР) за темою «Гігієнічна оцінка впливу наслідків воєнних дій на умови життєдіяльності населення та розробка заходів збереження громадського здоров’я у період відбудови України». Махнюк В.М. докладно висвітлила актуальність, мету, етапи виконання запланованої НДР, а також очікувані результати та форми впровадження проєкту. Заслухавши матеріали щодо оцінки проєкту та врахувавши актуальність теми, наукову новизну та практичну значущість, позитивні відгуки на проєкт НДР, а також висловлені зауваження та пропозиції, одноголосно ухвалили рішення: проєкт прикладної НДР «Гігієнічна оцінка впливу наслідків воєнних дій на умови життєдіяльності населення та розробка заходів збереження громадського здоров’я у період відбудови України» з доопрацюванням назви рекомендувати на конкурс проєктів науково-дослідних робіт Президії Національної академії медичних наук України з терміном виконання 2026-2028 рр.

– д. мед. наук, проф., зав. лабораторії санітарної мікробіології та дезінфектології Сурмашевої О.В., яка доповіла про проєкт прикладної науково-дослідної роботи (НДР) за темою «Вивчення антибіотикорезистентності мікроорганізмів, виділених з об`єктів навколишнього середовища в умовах воєнного стану» (3 роки виконання). Сурмашева О.В. докладно висвітлила актуальність, мету, етапи виконання запланованої НДР, а також очікувані результати та форми впровадження проєкту. Заслухавши матеріали щодо оцінки проєкту та врахувавши актуальність теми, наукову новизну та практичну значущість, позитивні відгуки на проєкт НДР, після обговорення та відкритого голосування одноголосно ухвалили рішення: проєкт прикладної НДР «Вивчення антибіотикорезистентності мікроорганізмів, виділених з об`єктів навколишнього середовища в умовах воєнного стану» рекомендувати на конкурс проєктів науково-дослідних робіт Президії Національної академії медичних наук України з терміном виконання 2026-2028 рр.

– д. мед. наук, проф., зав. лабораторії безпекових стратегій Скалецького Ю.М., який представив проєкту НДР за темою «Оцінка потенціалу культури здоров’я в удосконаленні вітчизняної системи громадського здоров’я» на один рік виконання. НДР спрямована на формування політики у різних сферах економічної діяльності на підставі аналізу міжнародного та регіонального досвіду для удосконалення вітчизняної системи громадського здоров’я. Заслухавши матеріали щодо оцінки проєкту та врахувавши актуальність теми, наукову новизну та практичну значущість, позитивні відгуки на проєкт НДР, після активного обговорення та відкритого голосування одноголосно ухвалили рішення: проєкт НДР «Оцінка потенціалу культури здоров’я в удосконаленні вітчизняної системи громадського здоров’я» рекомендувати на конкурс проєктів науково-дослідних робіт Президії Національної академії медичних наук України з терміном виконання 2026 р.
– наукового редактора журналу «Довкілля і здоров’я», д.б.н., проф. Черниченко І.О. щодо готовності матеріалів чергового випуску журналу. Після відкритого голосування одноголосно ухвалили рішення: Затвердити до друку черговий випуск журналу «Довкілля і здоров’я».
Також на засіданні вченої ради Інституту була розглянута доповідь зав. лабораторії епідеміології НІЗ та медичної інформатики д.б.н., проф. Антомонова М.Ю. «Методика оцінювання наукової діяльності структурних підрозділів Інституту», яка викликала активне обговорення. Після відкритого голосування одноголосно ухвалили рішення: застосувати розроблену методику в кожному структурному підрозділу в якості самооцінки публікаційної діяльності.

Низько вклоняємося, висловлюємо глибоку шану і подяку захисникам України, які захищають всіх нас даючи можливість працювати на благо України!
Слава Україні! Героям слава!