23 квітня 2024 року відбулось чергове засідання Вченої ради ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»
Проводила засідання заступник голови вченої ради Установи, д.мед.н, професор Олена Турос.
Згідно порядку денного були розглянуті питання та заслухані доповіді:
– Щодо розгляду та затвердження конкурсних проєктів науково-дослідних робіт зі строком виконання 2025-2027 рр. з метою подання їх на конкурс НАМН України
– д.б.н., проф., зав. лабораторії радіаційного захисту ДУ «ІГЗ ім. О.М. Марзєєва НАМН України», Павленко Т.О., яка доповіла про проєкт прикладної науково-дослідної роботи (НДР) за темою “Наукове обґрунтування методології радіаційного захисту населення від природних джерел випромінювання в існуючій ситуації опромінення” (3 роки виконання), що пропонується на конкурс НАМН України. Павленко Т.О. докладно висвітлила актуальність, мету, етапи виконання запланованої НДР, а також очікувані результати та форми впровадження проекту. Заслухавши матеріали щодо оцінки проєкту та врахувавши актуальність теми, наукову новизну та практичну значущість, позитивні відгуки на проєкт НДР після обговорення та відкритого голосування одноголосно ухвалили рішення: проєкт прикладної НДР “Наукове обґрунтування методології радіаційного захисту населення від природних джерел випромінювання в існуючій ситуації опромінення” рекомендувати на конкурс проєктів науково-дослідних робіт Президії Національної академії медичних наук України з терміном виконання 2025-2027 рр.
– д. мед. наук, проф., заслужений діяч науки і техніки України, зав. лабораторією гігієни природних, питних вод Прокопова В.О., який доповів про проєкт прикладної науково-дослідної роботи (НДР) за темою “Обґрунтування спрощених гігієнічних вимог до будівництва та експлуатації артезіанських свердловин бюветного водопостачання для забезпечення питною водою населених пунктів в період воєнного стану та післявоєнної відбудови в Україні”(3 роки виконання). Прокопов В.О. докладно висвітлив актуальність, мету, етапи виконання запланованої НДР, а також очікувані результати та форми впровадження проекту. Заслухавши матеріали щодо оцінки проєкту та врахувавши актуальність теми, наукову новизну та практичну значущість, позитивні відгуки на проєкт НДР, а також висловлені зауваження та пропозиції ухвалили рішення: проєкт прикладної НДР “Обґрунтування спрощених гігієнічних вимог до будівництва та експлуатації артезіанських свердловин бюветного водопостачання для забезпечення питною водою населених пунктів в період воєнного стану та післявоєнної відбудови в Україні” рекомендувати на конкурс проєктів науково-дослідних робіт Президії Національної академії медичних наук України з терміном виконання 2025-2027 рр.
– заступника наукового редактор журналу «Довкілля і здоровя», д.б.н., Литвиченко О.М. щодо готовності матеріалів чергового випуску журналу. Після відкритого голосування одноголосно ухвалили рішення: Затвердити до друку черговий випуск журналу «Довкілля і здоровя»
– голову Конкурсної комісії по заміщенню вакантних посад ДУ «ІГЗ НАМНУ», д.мед.н., проф., Турос О.І. про результати конкурсу на заміщення вакантних посад, який був оголошений 13.03.2024р. 11.04.2024 термін подачі заяв на конкурс закінчився. На заміщення вакантної посади Завідувача лабораторії біоцидів і токсикології Інституту заяв не поступило. На заміщення вакантної посади Ученого секретаря поступила заява від провідного наукового співробітника лабораторії соціальних детермінант здоров’я населення нашого Інституту Станкевич Тетяни Валеріївни. 22 квітня 2024р. на своєму засіданні Конкурсна комісія по заміщенню вакантних посад Інституту за результатами опрацювання поданих документів і співбесіди провела оцінку професійного рівня претендента та одноголосно прийняла рішення ухвалити кандидатуру Станкевич Т. В. на заміщення вакантної посади Ученого секретаря Інституту. Всі етапи проведення конкурсу були висвітлені на сайті Інституту. Після відкритого голосування Вчена рада одноголосно ухвалили рішення: затвердити кандидату Станкевич Т. В. на посаду Ученого секретаря Інституту.
Також на засіданні вченої ради Інституту був розглянутий основний зміст Наукового повідомлення «Методика визначення поширеності вживання тютюну серед дитячого населення України під час воєнної агресії». Розробники: колектив лабораторії безпеки життєдіяльності дитячого населення: д-р мед. наук Платонова А.Г., канд. мед. наук Яцковська Н.Я., Шкарбан К.С., Баленко К.В. Авторами розроблена анкета, яка дасть можливість визначити чи вплинула повномасштабна воєнна агресія на рішення підлітків почати палити, визначити вік початку паління, форми тютюну, які використовуються. Кінцевим результатом розробленого Наукового повідомлення вперше стане виявлення негативної тенденції у розповсюдженості тютюнопаління серед учнівської молоді під час воєнної агресії, аналіз активного та пасивного паління, а також аналіз спектру усіх форм тютюну та нікотину, що вживають підлітки. З урахуванням цього можна очікувати підвищення ефективності програм профілактики тютюнопаління серед підлітків та молоді з урахуванням статевовікових особливостей. Впровадження запропонованих профілактичних заходів може суттєво зменшити ризик погіршення здоров’я підлітків на шкільному етапі життя та сприятиме у подальшому формуванню здорового способу життя, яке позитивно вплине на гармонійність фізичного розвитку. Наукове повідомлення схвалено одноголосно і рекомендовано до друку.
Низько вклоняємося, висловлюємо глибоку шану і подяку захисникам України, які захищають всіх нас даючи можливість працювати на благо України!
Слава Україні! Героям слава!