16 лютого 2023 р. В Острозькій академії видається журнал «Public Health Journal»

Повідомляємо, що в Острозькій академії видається журнал «Public Health Journal», включений до переліку фахових видань України (категорія «Б»).

https://journals.ostroh-academy.rv.ua/index.php/publichealth/index

Це рецензоване наукове видання, яке присвячене актуальним питанням галузі охорони здоров’я, за напрямками громадського здоров’я, медицини, фізичної терапії, психофізичної реабілітації та ін.

Галузь знань: Охорона здоров’я.

Спеціальності: 227 «Терапія та реабілітація», 229 «Громадське здоров’я».

Періодичність: 2 рази на рік.

Мова публікацій: українська, англійська, німецька, французська, італійська, польська, литовська.

Тематичні напрями:

  • Глобальні виклики для здоров’я. (Громадське здоров’я в Україні і світовому масштабі в умовах глобалізації суспільства – сучасні виклики і перспективи розвитку. Надзвичайні ситуації у сфері громадського здоров’я. Психічне здоров’я).
  • Організація та управління охороною здоров’я. (Управління та лідерство в сфері громадського здоров’я. Міждисциплінарна і міжсекторальна співпраця в сфері громадського здоров’я. Менеджмент здоров’я).
  • Гігієна довкілля. Гігієнічна діагностика. Екологічна патологія. Оцінка медико-екологічних ризиків. Сталий розвиток. (Профілактика неінфекційних захворювань. Соціально-гігієнічний моніторинг за небезпечними факторами довкілля. Детермінанти здоров’я. Екологічна нозологія. Безпека середовища життєдіяльності людини. Психофізична реабілітація).
  • Епідеміологія та біостатистика. Біобезпека. (Профілактика інфекційних захворювань. Міжнародні медико-санітарні правила. Біобезпека територій та санітарна охорона території України. Безпека пацієнта та профілактика внутрішньолікарняних інфекцій).
  • Промоція здоров`я. (Концепція здорового способу життя. Боротьба з шкідливими звичками. Комунікації у сфері громадського здоров’я).
  • Економіка охорони здоров’я. (Фінансовий менеджмент програм громадського здоров’я. Методологія та методи оцінки соціально-економічних збитків від втрати життя/здоров’я людини на індивідуальному та популяційному рівні).
  • Правові та етичні засади громадського здоров’я. (Біоетика та деонтологія. Медичне право. Правове забезпечення безпеки середовища життєдіяльності людини. паліативна та хоспісна допомога).
  • Кадрове забезпечення сфери громадського здоров’я. (Підготовка кадрів для системи охорони громадського здоров’я. Медична та немедична освіта. Освітні програми та їх акредитація. Міжнародна співпраця. Безперервний професійний розвиток.).
  • Наукове супроводження діяльності у сфері громадського здоров’я. (Наукові вітчизняні школи у сфері громадського здоров’я. Підготовка аспірантів та докторантів. Міжнародна наукова співпраця у сфері громадського здоров’я).