Інформація про Міжнародну науково-практичну конференцію «Безпека пацієнтів в Україні: стан і шляхи її покращення»
За підтримки Дніпровського міського голови Б.А Філатова і Дніпровської міської ради у місті Дніпро 6 – 7 червня 2017 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Безпека пацієнтів в Україні: стан і шляхи її покращення».
Співорганізаторами конференції виступали ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН України», департамент охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Всеукраїнська рада захисту прав та безпеки пацієнтів і Українська асоціація громадського здоров’я. Програма конференції – у прикріпленому файлі.
Завантажити програму конференції
Оргкомітет конференції вдячний за активну участь у вирішенні окремих організаційних питань Представництву ВООЗ в Україні, Міністерству охорони здоров’я України, Національному військово-медичному клінічному центру «ГВКГ».
Тематичні напрямки конференції:
- причини, поширеність, медико-соціальні та економічні наслідки дефектів в наданні медичної допомоги в Україні, вітчизняна практика їх попередження;
- сучасні стратегії і підходи до попередження дефектів надання медичної допомоги та мінімізації їх наслідків: міжнародний, регіональний досвід та досвід окремих країн;
- забезпечення безпеки медичних препаратів і виробів медичного призначення;
- інфекції, асоційовані з наданням медичної допомоги;
- питання безпеки пацієнтів і медична освіта;
- належне врядування в медицині та безпека пацієнтів;
- безпека пацієнтів та достовірна діагностика;
- досвід попередження помилок, нещасних випадків та аварійних ситуацій у інших сферах життєдіяльності;
- громадські правозахисні організації у розбудові безпечного лікарняного середовища;
- Національний та регіональні плани з безпеки пацієнтів: структура, етапи розробки та обговорення, програма з безпеки пацієнтів в м. Дніпрі.
Відкрив конференцію оприлюдненням зверненням Президента України до організаторів, учасників та гостей конференції директор ДУ «Інституту громадського здоров’я ім. О.М.Марзєєва НАМН України» академік А.М.Сердюк.
Завантажити зверненням Президента України до організаторів, учасників та гостей конференції
Академік Сердюк А.М. передав присутнім також вітання від Президента НАМН України академіка В. І. Цимбалюка (переглянути), а також вітання та готовність до співпраці від Міністерства охорони здоров’я Румунії (переглянути).
На першому пленарному засіданні конференції головували Мер міста Дніпра Б.А.Філатов, голова комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та міжнародних зв’язків міської ради м. Дніпра професор Є. М. Дітятковська, директор ДУ «Інститут громадського здоров’я ім.. О.М.Марзєєва НАМН України» академік Сердюк А.М., ректор ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», член-кореспондент НАМН України Т.О. Перцева, представник бюро ВООЗ в Україні Король Наталія.
У другій половині дня робота конференції продовжилась у трьох секціях: «Інфекційна безпека», «Безпека пацієнтів у паліативній допомозі: медичні, соціальні та правові аспекти» і «Безперервна медична освіта та питання безпеки пацієнтів. Людський чинник і культура безпеки».
Пленарне засідання другого дня конференції: «Попередження негативних наслідків надання медичної допомоги. Досвід мінімазації ризиків в техногенно-небезпечних галузях» проходило під головуванням директора ДУ «Інститут громадського здоров’я ім.. О.М.Марзєєва НАМН України» академік Сердюк А.М., заступника Міського голови, директор департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Бабського А.А. та Президента Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Сердюка В.Г.
Доповідачі пленарного і секційних засідань першого дня конференції (Фото: «МОРІОН», 2017).
Великий інтерес у учасників заходу викликали доповіді Національного спеціаліста бюро ВООЗ в Україні з питань неінфекційних захворювань Король Наталії та консультанта бюро ВООЗ в Україні з питань неінфекційних захворювань Гнесотто Роберто, а також доповіді науковців з Німеччини, Республіки Білорусь та Словаччини.
У ході конференції було заслухано і обговорено 58 доповідей.
Презентації учасників конференції доступні для ознайомлення >>>
Було обговорено низку проектів з безпеки пацієнтів, що започатковуються у м. Дніпрі.
Стендова сесія конференції була представлена 31-ю доповіддю (переглянути).
Два дні конференції пройшли при повному залі у палких дискусіях, за участі представників місцевої влади і завершились прийняттям конструктивної Резолюції (переглянути).
Видано збірник тез доповідей конференції разом із останніми перекладеними державною мовою документами ВООЗ і ЄС з безпеки пацієнтів.
Засоби масової інформації про результати конференції
23 червня 2017 року, Медична допомога з дефектами. (Дзеркало тижня)
13 червня 2017 року, Медичний часопис: Безпека як сенс медицини. (Український медичний часопис)