Рекомендації для населення щодо рухової активності дітей 6-11 років задля збереження і зміцнення здоров’я

Гозак С.В., Єлізарова О.Т., Станкевич Т.В., Парац А.М.
ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»
(ДУ «ІГЗ НАМНУ»)

Рухова активність (РА) є однією з обов’язкових складових здорового способу життя. Без достатньої рухової активності дитина не буде мати міцне здоров’я. Втім, рухова активність може бути різної інтенсивності: легкої, помірної, високої.

Кожна з цих складових РА повинна бути оптимальної тривалості і кратності. Тільки тоді вона принесе користь для здоров’я. Рухова активність це не тільки заняття фізкультурою та спортом у школі та позашкільних закладах. Рухова активність це також переміщення, робота по дому, самостійні фізичні вправи, прогулянки, будь-яка ходьба (до магазину, кафе, у торговельно-розважальних центрах), рухливі ігри у колі сім’ї або з однолітками.

В даних рекомендаціях наведені результати наукових досліджень лабораторії соціальних детермінант здоров’я дітей ДУ «ІГЗ НАМНУ» щодо оптимальної тривалості і кратності таких видів рухової активності в умовах впровадження карантинних заходів: 1-загальної рухової активності, 2-рухової активності помірної та високої інтенсивності (MVPA), 3-прогулянок, а також 4-занять спортом в умовах звичайного життя.

Завантажити рекомендації