9 квітня 2024 р. Квітень – місяць обізнаності про СТРЕС

Українське суспільство знаходиться під тягарем надзвичайних гуманітарних ситуацій, які безумовно відносяться до стресових факторів, з 2014 року. Це такі події як анексія Криму, вторгнення рф у східну Україну, пандемія COVID-19, повномасштабне вторгнення рф в Україну. Ці події призводять до короткотривалих або довготривалих змін стану здоров’я населення, в тому числі психічного здоров’я. У групі ризику щодо порушень психічного здоров’я знаходяться діти та підлітки. 

Науковці лабораторії соціальних детермінант здоров’я населення ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» багато років вивчають вплив різноманітних факторів на здоров’я дітей і підлітків. Результати цих досліджень висвітлені в наукових виданнях та матеріалах наукових форумів. 

Зокрема, науковці лабораторії взяли участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні питання фізіології, патології та організації медичного забезпечення дітей шкільного віку та підлітків», яка відбулася у листопаді 2023 р. у м. Харків в ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України». 

Тези доповіді «Динаміка показників ментального здоров’я українських підлітків в умовах стресових чинників 2014 – 2023 рр.» /Гозак С. В., Даниленко Г. М., Єлізарова О. Т., Станкевич Т. В., Парац А. М./ опубліковано в Українському міжвідомчому збірнику «Охорона здоров’я дітей та підлітків». 2023. №1-2. С. 15-16. 

З публікацією можна ознайомитись за посиланням: 

http://journal.iozdp.org.ua/index.php/ua/article/view/121/102