3 квітня 2024 р. Робочий візит до закладів дошкільної освіти на деокупованих територіях Київської області

03 квітня 2024 р. за ініціативою МОЗ України відбувся робочий візит до закладів дошкільної освіти на деокупованих територіях Київської області з питання внесення змін до Санітарного регламенту «Дошкільні навчальні заклади». 

Від ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМНУ» взяла участь завідувачка лабораторії безпеки життєдіяльності дитячого населення, доктор мед. наук Аліна ПЛАТОНОВА. 

Учасники: МОЗ України, МОН України, ЮНІСЕФ, ДУ Інститут громадського здоров’я НАМН України, Київська обласна військова адміністрація, Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Директори, методисти, вихователі комунальних закладів дошкільної освіти Київської області.

1. Проведена презентація роботи Модульного закладу дошкільної освіти, встановленого замість зруйнованого садочку за рахунок БО «Благодійний фонд «Угорська екуменічна служба допомоги в Україні (Hungarian Interchurch Aid )» у Бородянській ТГ. 

В Бородянській ТГ (с. Загальці) після деокупації складна ситуація: частка знищених та пошкоджених будівель сягає 80%, зруйновано лікарню, будинок культури, суттєвої шкоди завдано школі та дитячому садочку, повністю знищено 240 житлових будинків, пошкодження мають 700 будинків.
Будівля дошкільного садочку в наслідок артилерійських обстрілів та бомбардування немає покрівлі, зруйновано перекриття між дахом і другим поверхом, тріщини і пробоїни в несучих стінах, пошкоджено утеплення фасаду, вибито вікна, двері, знищено огорожу, пошкоджено мережі тепло, водопостачання та електропостачання.

БО «Благодійний фонд «Угорська екуменічна служба допомоги в Україні (Hungarian Interchurch Aid)» встановила на території ДНЗ модульний дитячий садок на 55 дітей, який розпочав роботу 20.03.2023.

2. Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Лісова пісня» м. Ірпінь, 29 грудня 2023 року відзначив 30-річчя свого заснування. 

Під час активних бойових дій у березні 2022 року ЗДО «Лісова пісня» зазнав таких пошкоджень: уламками снарядів та вибуховими хвилями було зруйновано дах, фасад, вікна, тіньові навіси та ігрові споруди на майданчиках. 

Завдяки волонтерам та за підтримки благодійних організацій та ЮНІСЕФ у травні 2023 року у відремонтованому закладі був відновлений освітній процес та сьогодні – це сучасний освітній простір, має безпечні та комфортні умови перебування для персоналу та дітей, т.ч. з особливими освітніми потребами. 

За результатами робочого візиту будуть проведені додаткові робочі зустрічі з представниками МОН України щодо внесення роз’яснень та уточнень до Санітарного регламенту «Дошкільні навчальні заклади».