22 червня 2023 р. Розширена нарада «Організація боротьби зі шкідниками на території м. Києва»

22 червня 2023 р. відбулась розширена нарада в Головному управлінні Держпродспоживслужби в м. Києві на тему: «Організація боротьби зі шкідниками на території м. Києва».

Від ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» взяв участь заступник директора з науково-практичної роботи Михайло РОСАДА та виступив з доповіддю «Небезпека виникнення особливо небезпечних та небезпечних інфекцій у період воєнного стану».

Висвітлено питання важливості проведення дератизаційних, дезінсекційних та дезінфекційних робіт, як елементу запобігання виникненню та розповсюдженню особливо небезпечних та карантинних інфекцій, та забезпечення санепідблагополуччя і здоров’я населення. Зазначено, що вказані роботи потребують участі фахового спеціаліста з вищою медичною освітою та спеціалізацією з «дезінфекційної справи» або «епідеміологія» і не можуть проводитись людьми без фахової освіти. Окреслено необхідність надання освітніх послуг для працівників, задіяних в процесі дератизації, дезінсекції та дезінфекції організаціями, що мають науковий і кадровий потенціал для цього.

Окрему увагу приділено організації безпечного виконання вищевказаних робіт як виконавцям, так і замовникам, в тому числі й з точки зору токсикології.

За результатами наради буде створено протокол доручень для усіх учасників.