Проект санітарно-протиепідемічних вимог до закладів охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу населенню

Лабораторія соціальних детермінант здоров’я дітей ДУ «ІГЗ НАМНУ»

Повідомляємо, що співробітниками ДУ «ІГЗ ім. Марзєєва НАМН України» розроблено проект Державних санітарних правил і норм «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу населенню» з метою забезпечення наближення законодавства України до законодавства ЄС в частині забезпечення комфортних та безпечних умов перебування пацієнтів та медичного персоналу в зазначених закладах та профілактики професійних захворювань медичних працівників.

Цей нормативний документ розроблено на заміну попереднього нормативного документу СанПиН 5179-90 «Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров», який втратив чинність на території України.

Державні санітарні правила і норми «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу населенню. ДСанПіН 2.3-…-2017» призначені для проектувальників закладів охорони здоров’я, головних лікарів та власників закладів охорони здоров’я та фахівців територіальних управлінь Держпродспоживслужби України, що здійснюють державний санітарно-епідеміологічний контроль у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

До зазначеного проекту ДСанПіН ввійшли розроблені фахівцями інституту наступні санітарно-протиепідемічні вимоги в частині: доступності будівель та приміщень закладів охорони здоров’я для маломобільних груп населення; проектування підземних автостоянок для більш раціонального використання земельних ділянок у містах та зручності для відвідувачів; розміщення хоспісів; створення більш комфортних умов для перебування пацієнтів в закладах охорони здоров’я та покращення умов праці медперсоналу; застосування сучасних, більш екологічних та зручних у експлуатації матеріалів для обробки приміщень згідно з вимогами санітарного законодавства ЄС; встановлення та експлуатації найсучасного високотехнологічного медичного обладнання та інших інновацій, що сприятимуть мінімізації ризиків порушення санітарно-протиепідемічних показників у внутрішньому середовищі закладів охорони здоров’я, створенню більш комфортних умов перебування і ефективному лікуванню пацієнтів та дотриманню санітарно-гігієнічних вимог умов праці медичного персоналу. 

Проект Державних санітарних правил і норм «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу населенню. ДСанПіН 2.3-…-2017» направлено до МОЗ України та до Держпродспоживслужби України для розгляду та подальшого затвердження.

Ознайомитися з ПРОЕКТОМ (завантажити)